Skip to content

Wybielanie zębów węglem aktywnym. Czarna pasta to białe zęby!

Wybielanie zębów węglem aktywnym. Czarna pasta to białe zęby!

Wybielanie zębów węglem aktywnym

Aktywny węgiel drzewny to dziś prawdziwy hit w kosmetologii. My dodaliśmy go do past do zębów i płynów do płukania jamy ustnej. Choć mają one czarny kolor, skutecznie wybielają!

moda na węgiel

Aktywny węgiel to, mówiąc najprościej, węgiel w najczystszej postaci. Od lat stosowany w leczeniu zatruć żołądkowych i produkcji filtrów (np. do wody), już za czasów Hipokratesa był doceniany jako środek odkażający rany i przyspieszający ich gojenie się. Aborygeni używają go do smarowania ran i „wyciągania” jadu po ukąszeniu jadowitych węży, pająków czy skorpionów. W ciągu kilku ostatnich lat węgiel zdobył ogromną popularność w kosmetologii. Nic dziwnego. Ma zdolność absorbowania toksyn i zanieczyszczeń, pochłania nadmiar sebum, działa przeciwbakteryjnie i łagodząco – świetnie sprawdza się więc w pielęgnacji cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. Doskonale oczyszcza i detoksykuje skórę, zmniejsza pory, łagodzi wypryski. Dodaje się go do mydeł, peelingów, kremów i maseczek, a także do szamponów i odżywek do przetłuszczających się włosów. W sklepach znajdziesz gotowe produkty (my polecamy maskę czarny detox z linii dermo face sebio), a w Internecie – mnóstwo przepisów na domowe maseczki z użyciem sproszkowanego węgla i kremu lub oleju.

magia białego uśmiechu

Aktywny węgiel to jedna z najbardziej chłonnych substancji stosowanych w kosmetologii – jest w stanie zaabsorbować ponad 1000 razy więcej toksyn, niż waży! Skoro więc tak świetnie radzi sobie z oczyszczaniem i detoksykacją skóry, dlaczego nie wykorzystać go do mycia zębów? Okazało się, że węgiel błyskawicznie „wciąga” zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni zębów, np. cząsteczki jedzenia, osad z papierosów i związki garbnikowe pochodzące z kawy czy herbaty. Działa jak gąbka, dzięki czemu nie uszkadza szkliwa jak inne substancje np. ścierne lub chemiczne stosowane w wielu pastach wybielających. No i jest całkowicie naturalny!

w proszku czy w paście?

Na rynku możesz kupić czarny węgiel w formie proszku lub tabletek (do rozgniecenia), a coraz więcej osób poleca sobie w Internecie „szorowanie” zębów miksturą stworzoną na jego bazie z dodatkiem wody lub oleju kokosowego. Tymczasem stomatolodzy ostrzegają – stosowanie węgla w niejednolitej, szorstkiej formie może uszkadzać szkliwo, które nie ma właściwości regeneracyjnych. Jego ziarenka zadziałają w tym wypadku jak substancja ścierna i polerująca – być może efekt wybielenia będzie więc lepszy, ale ryzyko naruszenia szkliwa zdecydowanie większe. Nie warto. Poza tym węgiel w takiej postaci może zostawiać na zębach niebieskawą poświatę. Dlatego lepiej sięgać po „klasyczne” pasty do zębów z dodatkiem węgla, przebadane stomatologicznie, bezpieczne i skuteczne w działaniu. Poza tym taki produkt… robi wrażenie! Czarna pasta zaskakuje przy pierwszym kontakcie – niektórzy traktują ją więc jako element łazienkowego designu lub genialny pomysł na prezent-niespodziankę. Co Ty na to?

ps Czasami to, co modne, niekoniecznie jest skuteczne. W tym wypadku jest inaczej. My się już przekonaliśmy. Od czarnej higieny zębów naprawdę można się uzależnić!

Włącz
wybielanie.