Pasta do zębów z węglem aktywnym i Ecocert, czyli jak być EKO

Pasta do zębów z węglem aktywnym a ekologicznie piękne zęby

Bycie eko to dziś silny trend. W pielęgnacji skóry, modzie, urodzie, jedzeniu. W całym stylu życia. A więc także w higienie jamy ustnej. Co bycie eko oznacza dla twoich zębów?

nie tylko bycie trendy

Dbanie o ekologię to dziś świadomy wybór. Życie w poszanowaniu natury przynosi nam wymierne korzyści – produkty oparte o naturalne certyfikowane składniki, niezależnie, czy są to kosmetyki, warzywa czy pasty do zębów, są dla nas po prostszu zdrowsze i bezpieczniejsze. Skuteczne, wydajne, przebadane – mogą być stosowane przez całą rodzinę. Ty dbasz o naturę, a natura dba o Ciebie.

certyfikowane składniki

Najbardziej znany (choć nie tak łatwy do uzyskania) certyfkat, który znajdziesz na kosmetykach naturalnych i organicznych, to Ecocert. Wymaga on, aby produkt zawierał minimum 95% surowców naturalnych i pochodzenia naturalnego, zapewnia optymalne wykorzystanie składników naturalnych przy minimalnej ilości środków syntetycznych, promuje stosowanie składników z upraw ekologicznych. Szukaj go na opakowaniach, a będziesz mieć pewność, że używasz prawdziwie naturalnego produktu, a nie tylko wzbogaconego np. w syntetyczne zapachy natury. W naszych roślinnych pastach do zębów znajdziesz składniki z Ecocertem, takie jak ekstrakt z zielonej herbaty czy mięty. Nie zawierają natomiast parabenów i są przyjazne weganom. Parabeny szczególnie w higienie jamy ustnej mogą być niebezpieczne, ponieważ z łatwością są wchłaniane przez błonę śluzową, kumulując się w tkankach. Co wybór past ekologicznych oznacza więc w praktyce? Zero ryzyka podrażnień, przyjemność i bezpieczeństwo stosowania, świadomość, że myjąc zęby pomagasz naturze. A odświażające działanie olejku miętowego i ekstraktu z zielonej herbaty daje tyle przyjemności, że naprawdę bez trudu można pokochać mycie zębów. 🙂

czarny węgiel wybiela

I podbija rynek – możesz znaleźć go w postaci proszku lub tabletek, choć zdecydowanie bardziej komfortowo i bezpiecznie poszukać tego składnika w czarnych pastach do zębów. Czemu zawdzięcza swoją skuteczność? Aktywny węgiel drzewny wiąże substancje chemiczne, takie jak toksyny, kwasy, osady garbnikowe i taninowe (np. z kawy i herbaty) oraz inne zanieczyszczenia powstające na zębach. Działa jak gąbka – pochłania szkodliwe substancje i pomaga się ich ekspresowo pozbyć. W ten sposób  pomaga skutecznie rozjaśnić i odświeżyć zęby. Ma też działanie przeciwbakteryjne, zapobiegając próchnicy i niwelując nieprzyjemny oddech. Są już nawet dostępne płyny do płukania jamy ustnej z aktywnym czarnym węglem. Niech ich kolor Cię nie zwiedzie. Czarny nie tylko wyszczupla, ale też wybiela:-)

jak jeszcze dbać o naturę podczas mycia zębów?

Chcesz być w 100% eko? Nie zapominaj o innych nawykach przyjaznych naturze. Zadbaj o recykling zużytych opakowań, odpowiednio je segregując. Myjąc zęby – zakręć wodę, przecież nie musi się lać przez cały czas. Przez kilka minut szczotkowania zębów można zmarnować nawet 15-20 litrów wody! Upewnij się, że zużyłeś pastę do samego końca – nie wyrzucaj tubki, jeśli czujesz, że jeszcze coś w niej jest. Po wyjściu z łazienki zgaś światło. Proste? Tak. Małe kroki prowadzą do wielkich celów. Nawet gdy mówimy „tylko” o higienie jamy ustnej.

ps Fajnie czuć się eko. Zwłaszcza gdy nagrodą jest piękny uśmiech!

Więcej porad

Eko kosmetyki czyli jakie? Co to jest wegańska pasta do zębów?

Coraz częściej zwracamy uwagę na etykiety kosmetyków oraz ich skład. Szukamy produktów, które zawierają jak najwięcej składników naturalnych, nie są testowane na zwierzętach i nie szkodzą naszej planecie.

Bakterie w jamie ustnej kontra pasta do zębów

Bakterie stanowią integralny element życia każdego z nas. Nie tylko mamy z nimi kontakt na co dzień w domu, pracy czy na łonie przyrody, ale również w dużym stopniu zasiedlają one nasz organizm.

Zgrzytanie zębami – przyczyny, objawy i leczenie bruksizmu

Bruksizm dotyczy aż 8% populacji dorosłych. Zgrzytanie zębami jest wynikiem stresu lub też niewłaściwie działającego układu nerwowego. Istnieje też szereg innych przyczyn, które sprawiają, że zgrzytając zębami rujnujesz swoje zdrowie i wygląd. Dowiedz się, jakich.