Eko kosmetyki czyli jakie? Co to jest wegańska pasta do zębów?

Coraz częściej zwracamy uwagę na etykiety kosmetyków oraz ich skład. Szukamy produktów, które zawierają jak najwięcej składników naturalnych, nie są testowane na zwierzętach i nie szkodzą naszej planecie.

Bakterie w jamie ustnej kontra pasta do zębów

Bakterie stanowią integralny element życia każdego z nas. Nie tylko mamy z nimi kontakt na co dzień w domu, pracy czy na łonie przyrody, ale również w dużym stopniu zasiedlają one nasz organizm.

Ząbkowanie dziecka – objawy, sposoby na ból i kalendarz ząbkowania

Choć pojawienie się pierwszego ząbka to jeden z bardziej wyczekiwanych przez rodziców momentów, tak naprawdę często zamiast z radością wiąże się on z płaczem i marudzeniem dziecka.

Próchnica u dzieci – jak zapobiegać i jak z nią walczyć?

Według danych statystycznych aż 80% dzieci w wieku do 12 lat ma próchnicę zębów. Winne są temu nie tylko złe nawyki żywieniowe, ale również niewłaściwy sposób czyszczenia zębów.

Jak dbać o zęby dziecka w wieku szkolnym?

Nie od dzisiaj wiadomo, że stan uzębienia ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Nic więc dziwnego, że od najmłodszych lat staramy się przekazać dzieciom zdrowe nawyki jeżeli chodzi o higienę jamy ustnej.

Jak dbać o pierwsze ząbki niemowlaka?

Jednym z ważniejszych kroków milowych w rozwoju każdego dziecka jest dzień, w którym pojawia się w jego buzi pierwszy ząbek. Na kolejne zazwyczaj nie trzeba już czekać tak długo, a z czasem maluch może pochwalić się pełnym uzębieniem. Jak jednak zadbać o nie, by były piękne i zdrowe?

Higiena jamy ustnej u dzieci – jak przekonać do dbania o zęby?

Higiena jamy ustnej nie musi być przykrą koniecznością. Kiedy przedstawisz je dziecku jako świetną zabawę, może polubić codzienne szczotkowanie i z chęcią zabierze się za szorowanie ząbków.

Dobra pasta do zębów dla dzieci. Jaka powinna być ?

Codzienna higiena jamy ustnej to umiejętność, którą należy wykształcać u dziecka już od najmłodszych lat. W tym celu niezbędna jest nie tylko odpowiednio dopasowana do wieku dziecka szczoteczka do zębów, ale również dobra pasta do zębów dla dzieci.

Wady zgryzu u najmłodszych – rodzaje, leczenie i zapobieganie

Wady zgryzu u dzieci to obok próchnicy jeden z najczęstszych problemów stomatologicznych dotykający najmłodszych. Obserwuje się je u ponad połowy dzieci w wieku szkolnym, jednak warto zaznaczyć iż swój początek biorą one już w okresie niemowlęcym.

Szczoteczki do zębów dla dzieci – rodzaje, rozmiar, twardość włosia

Szczoteczki do zębów dla dzieci – rodzaje, rozmiar, twardość włosia Pojawienie się u dziecka pierwszych zębów to nie lada wydarzenie, zazwyczaj głośno rozgłaszane wśród rodziny. Zęby dziecka to nie tylko powód do dumy, lecz również kolejna rzecz o którą należy się zatroszczyć.

Wybielanie zębów węglem aktywnym. Czarna pasta to białe zęby!

Wybielanie zębów węglem aktywnym to dziś prawdziwy hit w kosmetologii. My dodaliśmy go do past do zębów i płynów do płukania jamy ustnej. Choć mają one czarny kolor, skutecznie wybielają!

Pasta do zębów z węglem aktywnym i Ecocert, czyli jak być EKO

Pasta do zębów z węglem aktywnym. Bycie eko to dziś silny trend. W pielęgnacji skóry, modzie, urodzie, jedzeniu. W całym stylu życia. A więc także w higienie jamy ustnej. Co bycie eko oznacza dla twoich zębów?

Nieprzyjemny zapach z ust. Jakie są przyczyny i jak go zlikwidować

Nieprzyjemny zapach z ust to wstydliwa sprawa. Wpływa na życie zawodowe i towarzyskie, powoduje kompleksy, odbiera pewność siebie.

Metody szczotkowania zębów. Jak prawidłowo myć zęby?

Metody szczotkowania zębów. Dwa razy dziennie czy częściej? Po każdym jedzeniu? Ruchami wymiatającymi czy kolistymi? Szczoteczką manualną czy elektryczną?