Eko kosmetyki czyli jakie? Co to jest wegańska pasta do zębów?

Coraz częściej zwracamy uwagę na etykiety kosmetyków oraz ich skład. Szukamy produktów, które zawierają jak najwięcej składników naturalnych, nie są testowane na zwierzętach i nie szkodzą naszej planecie.

Bakterie w jamie ustnej kontra pasta do zębów

Bakterie stanowią integralny element życia każdego z nas. Nie tylko mamy z nimi kontakt na co dzień w domu, pracy czy na łonie przyrody, ale również w dużym stopniu zasiedlają one nasz organizm.

Zgrzytanie zębami – przyczyny, objawy i leczenie bruksizmu

Bruksizm dotyczy aż 8% populacji dorosłych. Zgrzytanie zębami jest wynikiem stresu lub też niewłaściwie działającego układu nerwowego. Istnieje też szereg innych przyczyn, które sprawiają, że zgrzytając zębami rujnujesz swoje zdrowie i wygląd. Dowiedz się, jakich.

Ząbkowanie dziecka – objawy, sposoby na ból i kalendarz ząbkowania

Choć pojawienie się pierwszego ząbka to jeden z bardziej wyczekiwanych przez rodziców momentów, tak naprawdę często zamiast z radością wiąże się on z płaczem i marudzeniem dziecka.

Przyczyny przebarwień na zębach – jak w łatwy sposób je usunąć?

Każdy z nas ma nieco inny odcień zębów, od śnieżnobiałego po lekko żółtawy. Jednak z czasem mogą one zmieniać barwę na mniej atrakcyjną. Przebarwienia na zębach, choć stanowią przede wszystkim mankament estetyczny, są również ważne z punktu widzenia zdrowia zębów.

Suchość w ustach – przyczyny, zapobieganie i leczenie

Suchość w jamie ustnej, czyli inaczej tzw. kserostomia, to jedna z często spotykanych dolegliwości, polegająca na zmniejszonym wydzielaniu śliny. W większości przypadków spowodowana jest ona stresem lub niewłaściwą dietą, jednak równie często ma one związek ze stosowanymi przez nas lekami czy używkami.

Remineralizacja szkliwa – co to jest i na czym polega

Szkliwo – najtrwalsza tkanka ludzkiego ciała, o największym stopniu mineralizacji. Chroni wnętrze zęba, tzw. miazgę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. To od stanu szkliwa zależy czy dojdzie do jego erozji i rozwoju kamienia nazębnego oraz próchnicy.

Próchnica u dzieci – jak zapobiegać i jak z nią walczyć?

Według danych statystycznych aż 80% dzieci w wieku do 12 lat ma próchnicę zębów. Winne są temu nie tylko złe nawyki żywieniowe, ale również niewłaściwy sposób czyszczenia zębów.

Protezy zębowe – jakie są rodzaje i jak dbać o protezy?

Protezy zębowe to ratunek dla osób, których zęby uległy próchnicy bądź musiały zostać usunięte z innych powodów. Mogą zastępować pojedyncze zęby, jak również pełne uzębienie w przypadku bezzębia.

Paradontoza – co to jest, objawy, jak leczyć i zapobiegać

Jeśli zauważasz, że twoje dziąsła coraz częściej krwawią i są opuchnięte, sprawdź, czy to nie paradontoza. Nieleczona może prowadzić nie tylko do utraty zębów, ale również do reumatoidalnego zapalenia stawów czy chorób serca.

Jak leczyć i zapobiegać zapaleniu dziąseł?

Przewlekłe zapalenie dziąseł jest nie tylko przykrym doświadczeniem z powodu towarzyszącego mu bólu, lecz także poważnym schorzeniem, które nieleczone może przejść w paradontozę i skutkować utratą zębów.

Jak dbać o zęby dziecka w wieku szkolnym?

Nie od dzisiaj wiadomo, że stan uzębienia ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Nic więc dziwnego, że od najmłodszych lat staramy się przekazać dzieciom zdrowe nawyki jeżeli chodzi o higienę jamy ustnej.

Jak dbać o pierwsze ząbki niemowlaka?

Jednym z ważniejszych kroków milowych w rozwoju każdego dziecka jest dzień, w którym pojawia się w jego buzi pierwszy ząbek. Na kolejne zazwyczaj nie trzeba już czekać tak długo, a z czasem maluch może pochwalić się pełnym uzębieniem. Jak jednak zadbać o nie, by były piękne i zdrowe?

Higiena jamy ustnej z aparatem ortodontycznym

Aparaty ortodontyczne składają się bowiem z wielu niewielkich przestrzeni, które stanowią idealne miejsce do tworzenia się płytki nazębnej i rozwoju bakterii i grzybów. Jeżeli higiena nie będzie przestrzegana, nasze zęby co prawda staną się proste, ale po zdjęciu aparatu będą natychmiast wymagały leczenia.

Co to jest nadwrażliwość zębów i jak ją leczyć?

Nadwrażliwość zębów to obok próchnicy jeden z najczęściej spotykanych w dzisiejszych czasach problemów stomatologicznych. Spowodowana uszkodzeniem szkliwa powoduje ból w trakcie mycia zębów czy spożywania takich pokarmów jak gorące napoje lub zimne czy kwaśne posiłki. Może powstawać z wielu przyczyn, a wyleczenie jej jest niezwykle trudne.

Higiena jamy ustnej u dzieci – jak przekonać do dbania o zęby?

Higiena jamy ustnej nie musi być przykrą koniecznością. Kiedy przedstawisz je dziecku jako świetną zabawę, może polubić codzienne szczotkowanie i z chęcią zabierze się za szorowanie ząbków.

Aparat ortodontyczny – co warto wiedzieć, wady i zalety

Noszenie aparatu ortodontycznego przynosi wiele korzyści, jak choćby poprawa wyglądu czy lepsza wymowa. Ma jednak też szereg wad, które warto poznać, zanim założy się aparat już na stałe.

Dobra pasta do zębów dla dzieci. Jaka powinna być ?

Codzienna higiena jamy ustnej to umiejętność, którą należy wykształcać u dziecka już od najmłodszych lat. W tym celu niezbędna jest nie tylko odpowiednio dopasowana do wieku dziecka szczoteczka do zębów, ale również dobra pasta do zębów dla dzieci.

Wady zgryzu u najmłodszych – rodzaje, leczenie i zapobieganie

Wady zgryzu u dzieci to obok próchnicy jeden z najczęstszych problemów stomatologicznych dotykający najmłodszych. Obserwuje się je u ponad połowy dzieci w wieku szkolnym, jednak warto zaznaczyć iż swój początek biorą one już w okresie niemowlęcym.

Szczoteczki do zębów dla dzieci – rodzaje, rozmiar, twardość włosia

Szczoteczki do zębów dla dzieci – rodzaje, rozmiar, twardość włosia Pojawienie się u dziecka pierwszych zębów to nie lada wydarzenie, zazwyczaj głośno rozgłaszane wśród rodziny. Zęby dziecka to nie tylko powód do dumy, lecz również kolejna rzecz o którą należy się zatroszczyć.

Wybielanie zębów węglem aktywnym. Czarna pasta to białe zęby!

Wybielanie zębów węglem aktywnym to dziś prawdziwy hit w kosmetologii. My dodaliśmy go do past do zębów i płynów do płukania jamy ustnej. Choć mają one czarny kolor, skutecznie wybielają!

Skuteczne i bezpieczne wybielanie zębów: pastą czy w gabinecie?

Skuteczne i bezpieczne wybielanie zębów. Pasty, paski czy nakładki? W domu czy w gabinecie? Raz w życiu czy raz w roku? Do odcienia śniegu czy kości słoniowej? Czy szkodzi zębom?

Pasta do zębów z węglem aktywnym i Ecocert, czyli jak być EKO

Pasta do zębów z węglem aktywnym. Bycie eko to dziś silny trend. W pielęgnacji skóry, modzie, urodzie, jedzeniu. W całym stylu życia. A więc także w higienie jamy ustnej. Co bycie eko oznacza dla twoich zębów?

Prawidłowa higiena jamy ustnej – nitkowanie i szczotkowanie zębów

Prawidłowa higiena jamy ustnej. Wiele się pisze o najczęstszych błędach w makijażu, stylizacji włosów czy pielęgnacji. My postanowiliśmy zebrać najczęstsze błędy w codziennej higienie zębów.

Nieprzyjemny zapach z ust. Jakie są przyczyny i jak go zlikwidować

Nieprzyjemny zapach z ust to wstydliwa sprawa. Wpływa na życie zawodowe i towarzyskie, powoduje kompleksy, odbiera pewność siebie.

Metody szczotkowania zębów. Jak prawidłowo myć zęby?

Metody szczotkowania zębów. Dwa razy dziennie czy częściej? Po każdym jedzeniu? Ruchami wymiatającymi czy kolistymi? Szczoteczką manualną czy elektryczną?

Co to płytka nazębna i jak pozbyć się kamienia na zębach

Te składniki znajdziesz nie tylko w herbatkach. Zastosowane w pastach do zębów przeciwdziałają odkładaniu kamienia i przebarwieniom zębów tworzącym się np. na skutek picia mocnej czarnej herbaty 🙂

Naturalne wybielanie zębów pastą a hollywodzki, biały uśmiech

Biel bijąca po oczach, zęby równe jak sznur pereł. Dziś „hollywoodzki uśmiech” wielu osobom kojarzy się ze sztucznym i przerysowanym efektem. Przywróćmy mu właściwe znaczenie 🙂