Skip to content

Pasta do zębów z węglem aktywnym i Ecocert, czyli jak być EKO

Pasta do zębów z węglem aktywnym i Ecocert, czyli jak być EKO

Pasta do zębów z węglem aktywnym a ekologicznie piękne zęby

Bycie eko to dziś silny trend. W pielęgnacji skóry, modzie, urodzie, jedzeniu. W całym stylu życia. A więc także w higienie jamy ustnej. Co bycie eko oznacza dla twoich zębów?

nie tylko bycie trendy

Dbanie o ekologię to dziś świadomy wybór. Życie w poszanowaniu natury przynosi nam wymierne korzyści – produkty oparte o naturalne certyfikowane składniki, niezależnie, czy są to kosmetyki, warzywa czy pasty do zębów, są dla nas po prostszu zdrowsze i bezpieczniejsze. Skuteczne, wydajne, przebadane – mogą być stosowane przez całą rodzinę. Ty dbasz o naturę, a natura dba o Ciebie.

certyfikowane składniki

Najbardziej znany (choć nie tak łatwy do uzyskania) certyfkat, który znajdziesz na kosmetykach naturalnych i organicznych, to Ecocert. Wymaga on, aby produkt zawierał minimum 95% surowców naturalnych i pochodzenia naturalnego, zapewnia optymalne wykorzystanie składników naturalnych przy minimalnej ilości środków syntetycznych, promuje stosowanie składników z upraw ekologicznych. Szukaj go na opakowaniach, a będziesz mieć pewność, że używasz prawdziwie naturalnego produktu, a nie tylko wzbogaconego np. w syntetyczne zapachy natury. W naszych roślinnych pastach do zębów znajdziesz składniki z Ecocertem, takie jak ekstrakt z zielonej herbaty czy mięty. Nie zawierają natomiast parabenów i są przyjazne weganom. Parabeny szczególnie w higienie jamy ustnej mogą być niebezpieczne, ponieważ z łatwością są wchłaniane przez błonę śluzową, kumulując się w tkankach. Co wybór past ekologicznych oznacza więc w praktyce? Zero ryzyka podrażnień, przyjemność i bezpieczeństwo stosowania, świadomość, że myjąc zęby pomagasz naturze. A odświażające działanie olejku miętowego i ekstraktu z zielonej herbaty daje tyle przyjemności, że naprawdę bez trudu można pokochać mycie zębów. 🙂

czarny węgiel wybiela

I podbija rynek – możesz znaleźć go w postaci proszku lub tabletek, choć zdecydowanie bardziej komfortowo i bezpiecznie poszukać tego składnika w czarnych pastach do zębów. Czemu zawdzięcza swoją skuteczność? Aktywny węgiel drzewny wiąże substancje chemiczne, takie jak toksyny, kwasy, osady garbnikowe i taninowe (np. z kawy i herbaty) oraz inne zanieczyszczenia powstające na zębach. Działa jak gąbka – pochłania szkodliwe substancje i pomaga się ich ekspresowo pozbyć. W ten sposób  pomaga skutecznie rozjaśnić i odświeżyć zęby. Ma też działanie przeciwbakteryjne, zapobiegając próchnicy i niwelując nieprzyjemny oddech. Są już nawet dostępne płyny do płukania jamy ustnej z aktywnym czarnym węglem. Niech ich kolor Cię nie zwiedzie. Czarny nie tylko wyszczupla, ale też wybiela:-)

jak jeszcze dbać o naturę podczas mycia zębów?

Chcesz być w 100% eko? Nie zapominaj o innych nawykach przyjaznych naturze. Zadbaj o recykling zużytych opakowań, odpowiednio je segregując. Myjąc zęby – zakręć wodę, przecież nie musi się lać przez cały czas. Przez kilka minut szczotkowania zębów można zmarnować nawet 15-20 litrów wody! Upewnij się, że zużyłeś pastę do samego końca – nie wyrzucaj tubki, jeśli czujesz, że jeszcze coś w niej jest. Po wyjściu z łazienki zgaś światło. Proste? Tak. Małe kroki prowadzą do wielkich celów. Nawet gdy mówimy „tylko” o higienie jamy ustnej.

ps Fajnie czuć się eko. Zwłaszcza gdy nagrodą jest piękny uśmiech!

Włącz
wybielanie.